Protezavimas metalo keramika ant implantų ir dantų

Pacientė Elena į kliniką atvyko, nes suprotezuotų dantų išvaizda nebetenkino. Atlikus kompiuterinę tomografiją, buvo sudaryti keli gydymo planai su kainų pasiūlymais. Elena pasirinko atstatyti visą viršutinį žandikaulį neišimamais metalo keramikos vainikėliais. Dešinėje pusėje nebebuvo išlikę krūminių dantų, dėl to buvo įsriegti 3 straumann dantų implantai, kad dantis būtų galima atstatyti iki 6 krūminio danties.
Po 4mėn, implantams prigijus, dešinė pusė suprotezuota nuolatiniais metalo keramikos vainikėliais. Kairėje pusėje buvo galima taip pat implantuoti, bet kadangi galinis krūminis dantis likęs neprarastas, šiuo atveju atstatyta tiltiniu metalo keramikos protezu. Galutinis vaizdas pateikiamas nuotraukų galerijoje.
Estetinis vaizdas yra prastesnis, nei cirkonio keramikos, nes viduje protezo yra tamsus metalas, todėl gaunamas pilkumas ir prarandamas protezo skaidrumas, tačiau metalo keramika yra ekonominis protezavimo variantas. Norint išgauti maksimaliai gerą rezultatą reikėtų rinktis cirkonio keramikos protezus, kurie atrodo natūraliau ir dantenos prie jų yra sveikesnės, nei prie metalo keramikos protezų, kurie gali alergizuoti.
Tarpinėje darbų nuotraukoje matome kaip atrodo dantys nuėmus laikinus vainikėlius. Dantyse likę metaliniai kaiščiai sudėti prieš daugelį metų protezuojant dantis pirmąjį kartą. Kadangi dantys buvo kokybiškai atstatyti kaiščiais, nuspręsta juos palikti, nors šiai dienai dėl geresnių estetinių savybių ir tokio paties lankstumo, kaip dantis, plačiau naudojami yra stiklo pluošto kaiščiai.
Protezuojant dantų implantus naudojamos tik originalios straumann detalės, po implantacijos atiduodamas implantų pasas su lipdukais, kurie patvirtina, kad buvo susukti sertifikuoti straumann dantų implantai.