Cirkonio keramikos tiltas 7 dantys ant 4 dantų

Pacientė į kliniką atvyko su laikinais dantimis, jie pagaminti prieš keletą metų kitoje klinikoje nepabaigus gydymo. Kadangi jų išvaizda jau nebetenkino, reikėjo gydymą pabaigti. Pirmiausiai, nuėmus laikiną protezą, įvertintos dantų šaknys. Viena šaknis buvo suskilusi, dėl to ją pašalinom, vėl uždėjom laikiną protezą. Po 4 mėn., sugijus pašalintos šaknies vietai, dantys buvo suprotezuoti cirkonio keramikos tiltu. Rezultatas pateikiamas nuotraukų galerijoje.
Esant situacijai, kai išlikę dantys yra stipriai pažeisti, prarastus dantis visada galima atkurti tiltiniais protezais. Toks gydymo metodas dažnai yra žymiai pigesnis ir greitesnis. Tačiau negyvos šaknys kartais skyla ir, suskilus nors vienai šakniai, problema tampa bendra viso tilto, tačiau tai visada galima koreguoti išpjaunant dalį tilto ir įsukant vieną ar kelis dantų implantus. Kitas variantas yra atstatyti kiekvieną prarastą dantį dantų implantais ir kiekvieną dantį atkurti atskiru, nesujungtu vainikėliu, tuomet, iškilus problemai, tai yra vieno danties, o ne viso tilto ar tiltinės dalies problema.
Cirkonio keramika iki šių dienų yra vienas gražiausių, natūraliausių ir sveikiausių protezų esančių odontologijos rinkoje. Jis yra suderinamas su žmogaus organizmu, nes savyje neturi metalo, todėl nekelia alergijų ir prie šio protezo dantenos būna pačios sveikiausios, visai kaip prie natūralių dantų. Cirkonis Mendelejevo lentelėje yra metalas, bet šiuo atveju yra naudojamas cirkonio dioksidas, kuris turi visiškai pakitusias fizikines savybes.
Kitas labai svarbus aspektas – medžiagos kietumas. Cirkonio dioksidas yra labai kietas ir tvirtas, dėl to yra naudojamas kaip karkasas, o ant išorės dedama graži keramika, kuri atitinka natūralaus danties nusidėvėjimą ir išvaizdą, kaip ir šiuo atveju – spalva ir forma gaminta pagal išlikusius dantis, esant poreikiui visada galima balinti, žiūrėti protezavimas dantų laminatėmis.